Lokalizacja Osiedla KWARTET

Osiedle Kwartet jest położone w Kleszczewku, malowniczej miejscowości, która jest wymarzonym adresem dla tych, którzy cenią spokój. Można tu znaleźć niejedno miejsce na rodzinne spacery oraz rowerowe wycieczki. Sąsiedztwo roztaczających się pól sprawia, że można często obserwować biegające sarny czy zające. Na terenie miejscowości znajduje się sklep spożywczy, boisko sportowe oraz zielony skwerek. Do miejscowości prowadzą dwie wygodne drogi dojazdowe, dla jadących od strony Trójmiasta – ulica Długa, a dla osób przybywających od strony Tczewa – ulica Kwiatowa przechodząca w Pomorską.

lokalizacja-mapa-main-2

 

 


 

Wygodna lokalizacja

Podmiejski charakter Kleszczewka nie wyklucza jego wygodnego skomunikowania z aglomeracjami. W oddalonym o 1 kilometr Łęgowie znajdują się między innymi: przedszkole, nowo wybudowana szkoła podstawowa oraz gimnazjalna, kościół, sklepy i punkty usługowe, bowling.

Od Pruszcza Gdańskiego dzieli Kleszczewko zaledwie 6 minut drogi, co daje szeroką dostępność do: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, sklepów branżowych i centrów handlowych (Rossmann, Tesco, Biedronka, Nomi), przychodni, urzędów, poczty, węzłów komunikacyjnych (autobusy, SKM) oraz wielorakich usług i rozrywki (Faktoria, fitness, restauracje, kawiarnie, puby).

Jednym z atutów Kleszczewka jest łatwa dostępność do obwodnicy Trójmiasta i południowej obwodnicy Gdańska oraz autostrady A1. Wyjazd do pracy w stronę Tczewa jak i Gdańska oraz Gdyni nie stanowi dla mieszkańców żadnego problemu. 

 

Wymarzone miejsce na relaks
i aktywny wypoczynek

Na terenie Powiatu Gdańskiego, którego obszarem objęte jest Kleszczewko, znajduje się wiele dużych firm, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Dlatego jest miejsce gdzie można znaleźć dobrą pracę w niedużej odległości od domu.

 


Trasy rowerowe

Dzięki sieci tras rowerowych z Kleszczewka można dojechać jednośladem już nie tylko do Pruszcza, ale nawet do Gdańska!